Simplex Responsive Template

Historia szkoły

Image 11

początek XVI wieku Przy kościele istnieje szkoła parafialna.
1603 Wzmianka o wyżej wymienionej placówce w protokole powizytacyjnym parafii.
1774 Nauczycielem w szkole parafialnej jest Stefan Kozłowski.
1813 Płonie budynek szkolny wybudowany między rokiem 1791 a 1800.

Czytaj więcej »

Pod patronatem

Image 12

Tadeusz Kościuszko

patron Szkoły Podstawowej w Czemiernikach

Hm. Michał Stefan Lisowski

patron Publicznego Gimnazjum w Czemiernikach

Czytaj więcej »

Nauczyciele i uczniowie

Image 13

Zespół Szkół w Czemiernikach powstał w 2016 roku. W bieżącym roku szkolnym w naszej placówce mamy 79 przedszkolaków, 36 dzieci w kl. „0” oraz 285 uczniów w kl. I - VIII.

Czytaj więcej »

Dokumenty szkolne

Image 14

Aby nauka i praca w szkole przebiegały prawidłowo w Zespole Szkół w Czemiernikach w roku szkolnym 2022/2023 obowiązują następujące dokumenty, z którymi warto się zapoznać:

Czytaj więcej »

Laboratoria przyszłości

W naszej placówce w 2022 został uruchomiony rządowy projekt wspierania szkół podstawowych pod nazwą „Laboratoria przyszłości”. Dzięki środkom finansowym w wysokości 95 tysięcy zł zostały utworzone i wyposażone dwie pracownie. Jedna pod kątem technicznym, skierowana do dzieci młodzieży chcącej doskonalić swoją sprawność manualną. Druga została przygotowana do działań pod kątem plastycznym i kulinarnym. Wyposażenie zostało tak skonfigurowane, aby umożliwić pracę, naukę i zabawę wszystkim naszym uczniom, niezależnie od wieku. Rolę koordynatorów prowadzenia i organizacji zajęć w poszczególnych pracowniach objęły panie: Justyna Misiejuk oraz Anna Pogorzelska-Zdunek.

„Laboratoria Przyszłości” to program skierowany do szkół podstawowych, a jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów, odkrywanie ich talentów i rozwijanie zainteresowań.

Uczniowie korzystają ze sprzętów zakupionych w ramach programu


Upominki na Dzień Babci i Dziadka

19.01.2024r. uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem wychowawcy, pani Jadwigi Niewęgłowskiej korzystali ze szkolnej pracowni Laboratorium Przyszłości. Mieli okazję poznać i obejrzeć podstawowy sprzęt AGD wykorzystywany w gospodarstwie domowym, jak również przypomnieć sobie zasady korzystania z urządzeń elektrycznych. Posługując się blenderem, dzieci wykonały słodkie ciasteczka z okazji święta swoich bliskich. Formowanie szyszek z masy czekoladowej sprawiło trzecioklasistom wiele radości i satysfakcji. Słodki upominek na Dzień Babci i Dziadka to bardzo smaczny i trafiony prezent.

Dekoracje świąteczne

W grudniu po raz kolejny na lekcjach techniki w klasach 4-6 odbyły się cykliczne zajęcia związane z tematyką świąteczną. Klasy czwarte wykonały kartki, piąte i szóste – stroiki i dekoracje świąteczne. Podczas zajęć uczniowie wykonali piękne ozdoby bożonarodzeniowe, a zabawa przy ich tworzeniu pozwoliła wszystkich wprowadzić w świąteczny nastrój.

Smacznie i pięknie – kanapki szóstoklasistów

Uczniowie klas szóstych na lekcji techniki podjęli kolejne wyzwanie, tym razem pod hasłem „Robimy pyszne, zdrowe kanapki”. Przynieśli do szkoły potrzebne różne produkty. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Zadanie zostało wykonane doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują, gdy są wykonane własnoręcznie. Uczniowie zjedli swoje kanapki z apetytem. Podczas zajęć kształcili odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijali kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Laboratoria przyszłości - Ozdoby wielkanocne

W marcu i kwietniu uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych w ramach lekcji techniki wykonywali różne ozdoby, stroiki, dekoracje świąteczne oraz kartki. Zajęcia odbywały się pod opieką p. Justyny Misiejuk.

Zajęciach z wykorzystaniem drukarki 3D

24 lutego chętni uczniowie klas ósmych wzięli udział w zajęciach dodatkowych z wykorzystaniem drukarki 3D. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z zasobami dostępnymi na stronie educhmura.pl. Dowiedzieli się między innymi, jaka jest różnica pomiędzy modelami 3D do druku w formacie *stl od tych zapisanych w *gcode. Dzięki tym zajęciom zdobyli również wiedzę na temat przygotowania do druku wybranego modelu, a także o przebiegu samego procesu drukowania.
W zajęciach wykorzystano sprzęt pozyskany w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”:
- drukarka 3D,
- laptop,
- aparat cyfrowy.

Zwyczajne serwetki, a jednak…

Na lekcjach techniki w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie klas szóstych wraz z p. Justyną Misiejuk poznawali różne techniki składania serwetek, które będą nie tylko praktycznym, ale też estetycznym elementem każdego stołu.

W listopadzie odbyły się zajęcia kulinarne. Młodzież ze szkolnego Koła Caritas wraz z zaproszoną panią Tereską Kopacz piekła ciastka w ramach projektu „Pasjonaci dobra”.
Opiekunem uczniów była p. Dorota Stelmach.
W grudniu w ramach lekcji techniki odbywały się cykliczne zajęcia/ warsztaty pod opieką p. Justyny Misiejuk. Uczniowie wykorzystywali różne materiały, przybory w celu wykonania dekoracji/ozdób świątecznych. Klasy czwarte wykonały kartki, piąte – ozdoby, a szóste – stroiki świąteczne.

Dzięki zestawom do elektroniki pozyskanym w ramach programu „Laboratorium Przyszłości” uczniowie klas ósmych mieli możliwość budowania prostych obwodów elektrycznych i badania różnego rodzaju połączeń odbiorników na lekcjach fizyki. Dzięki temu mieli możliwość praktycznego wykorzystania swojej wiedzy z działu „Prąd elektryczny”. Taki rodzaj zajęć zdecydowanie zyskał na atrakcyjności.